Czym kierować się przy wyborze krzesła do restauracji i kawiarnii?
Czym kierować się przy wyborze krzesła do restauracji i kawiarnii?

Wybór krzesła do restauracji, baru czy sali bankietowej to kwestia nie mniej istotna niż wybór naczyń i sztućcy, z których będziemy korzystać podczas spożywania posiłków siedząc oczywiście na wygodnym i ładnym krześle.

            No właśnie, nie jedna decyzja już za wami, a pozostało to co najważniejsze, meble do restauracji, a w tym krzesła restauracyjne. To wygląd i styl krzesła w dużej mierze decyduje o charakterze całej sali, o tym jak ją goście postrzegają i jak zapamiętają.

            Każde krzesło niezależnie od miejsca jego przeznaczenia. Czy to kupione do domu, restauracji czy baru musi:

  • być wygodne. W końcu zależy nam, aby goście jak najdłużej u nas zabawili.
  • pasować do wystroju wnętrza. Często, albo przede wszystkim goście wracają, dla atmosfery.
  • wielkością pasować do stołów

            Jeśli chcemy, aby goście w naszej restauracji czuli się wygodnie i komfortowo musimy im zapewnić jak najlepszą wygodę. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup mebli do kawiarni, restauracji czy innego lokalu musimy najpierw sprawdzić wiele kwestii z nim związane.

            Nigdy nie zaczynamy od zakupu krzesła, pierw kupujemy stoły restauracyjne i dopiero teraz dobieramy do niego krzesła. Dobór krzesła do restauracji zależy od wielkości stołu, na jedną osobę należy liczyć ok. 50 cm przy stole. Krzesło nie może być ani za niskie ani za wysokie. Wysokość powinna być taka aby wygodnie opierać ręce na stole. Odpowiednie proporcje to stół o wysokości około 75 cm i krzesło z siedziskiem na wysokości ok. 45 cm.

            Krzesło powinno być odpowiednio wyprofilowane. Powinno być wykonane z dobrych materiałów. Nie powinno być zbyt ciężkie, gdyż goście siadając do stołu będą często zmuszeni je przesuwać i nie powinno sprawiać to im trudności.

            Na rynku do wyboru mamy bardzo dużo kształtów i rodzai krzeseł restauracyjnych oraz materiałów z jakich jest zrobione. Do wyboru mamy krzesła z siedziskiem tapicerowanym, z tapicerowanym siedziskiem i oparciem oraz całe twarde nie tapicerowane. Wiadomo, że dużo wygodniejsze będą krzesła tapicerowane natomiast będą one trudniejsze w utrzymaniu czystości. Na szczęście na rynku jest teraz szeroka gama materiałów plamoodpornych, które bardzo łatwo się czyszczą, a dodatkowo maja bardzo ładny wygląd i są przyjemne w dotyku.

            Poza wygodą, która jest bardzo istotna krzesła do restauracji powinno spełniać wiele innych funkcji w naszym lokalu np. takich jak ergonomiczność i funkcjonalność. Krzesło powinno być wybrane do stylu w jakim urządzony jest nasze pomieszczenie oraz przestrzeni jaka dysponujemy. Ważną kwestia jest to aby można było łatwo dopasować wybrany przez nas model do innych pomieszczeń oraz przy wprowadzeniu drobnych zmian w naszym pomieszczeniu będzie ono dalej pasować do wnętrza przez nas urządzonego. Jeśli kupujemy krzesła do sali weselnej musimy pamiętać, że każda para może życzyć sobie innego wystroju sali, dlatego w takich przypadkach ważne jest to aby było ono uniwersalne i np. dało łatwo przykryć się pokrowcem lub inną dekoracją do tego przeznaczoną.

            Dopiero gdy spełnimy takie kryteria jak wygoda i funkcjonalność będziemy mogli przebierać wśród różnych kształtów i modeli. Musimy pamiętać, że krzesła restauracyjne maja wymiar nie tylko praktyczny ale i dekoracyjny. Na rynku mamy bardzo szeroki wybór materiałów z jakich wykonane są krzesła takich jak tworzywa sztuczne, metal i oczywiście drewno.

            Na pewno nie będziemy mieli problemów z dopasowaniem krzeseł drewnianych, które są solidne i stanowią estetyczny dodatek do każdego wnętrza, dodatkowo drewno idealnie ociepli każde pomieszczenie. Dzięki różnorodnym kształtom i detalom w wykończeniu dają duże możliwości wyboru. Dodatkowo szeroka kolorystyka oraz możliwość stosowania szerokiej gamy materiałów tapicerskich ułatwi nam dopasowanie takiego modelu, który akurat spełni nasze oczekiwania.

            Meble do kawiarni, czy meble do restauracji wykonane z drewna świetnie wpasują się w pomieszczenie wykonane w stylu klasycznym, nowoczesnym, retro jak i minimalistycznym.

            W pomieszczeniach , w których panuje nowoczesna forma będziemy starać się wybrać krzesła o prostych liniach i nieskomplikowanej budowie. Możemy tutaj bawić się kolorami, wybierać bardziej intensywne kolory materiałów tapicerskich. Jeśli natomiast chcemy optymalnie zmniejszyć pomieszczenie wybierajmy takie krzesła, które maja stosunkowo wysokie oparcia w stosunku do stołu przy którym będą ustawione. Gdy natomiast chcemy nadać lokalowi elegancji wybierajmy krzesła klasyczne oraz stylizowane złagodzą one ostre rysy kanciastych stołów oraz ozdobią każde pieszczenie.

            Jeśli chcemy zmienić charakter krzesła lub w zależności jak chcemy go używać możemy dodać podłokietnik. Musimy jednak pamiętać, że podłokietnik sprawi, ze meble będą zajmować więcej miejsca, będą natomiast bardziej eleganckie i wygodne. 

            W restauracjach, kawiarniach czy barach poza krzesłami ważną rolę odgrywają również hokery restauracyjne czyli wysokie krzesła. Przy wyborze hokera warto zwrócić uwagę aby wysokością dobrze był dobrany do baru przy, którym będzie stał. Musi być również wygodny i bezpieczny, jest to dość wysokie krzesło i ważne jest to aby osoba na nim siedząca czuła się komfortowo i bezpiecznie. Równie istotne jest to aby wyglądem dobrze współgrał z pozostałymi meblami.

            Mam nadzieję, że kilka tych wskazówek pomoże w wyborze mebli do Państwa kawiarni czy restauracji. Zawsze jednak służymy fachową pomocą i poradą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl